Northeast 10
First Team
Alexa Froccaro, Adelphi (Sr., A Port Washington, N.Y.)
Danielle Jaycox, Adelphi (Sr., M, Amityville, N.Y.)
Felicia Mills, Adelphi (Sr., M, Islip, N.Y.)
Rachel O’Brien, Adelphi (Jr., A, Bayport, N.Y.)
Camille Rosellini, Adelphi (Jr., D, Rockaway, N.J.)
Ryley Weber, Adelphi (So., D, Wantagh, N.Y.)
Cheyenne Carden, American International (Jr., M, Branford, Conn.)
Erica Geremia, Le Moyne (Jr., A, Camillus, N.Y.)
Vicki Graveline, Le Moyne (So., D, Syracuse, N.Y.)
Molly Marbut, Le Moyne (Sr., GK, Edgewater, Md.)
Maggie Monnat, Le Moyne (Jr., A, Baldwinsville, N.Y.)
Amari Pollard, Le Moyne (So., M, Baldwinsville, N.Y.)
Courtney Ackland, New Haven (Jr., A, Perth, Western Austrailia)
Brittany Ast, New Haven (Sr., D, Glenwood, N.J.)
Kathryn Campbell, New Haven (Sr., M, Mansfield, Mass.)
Emily King, Southern New Hampshire (Sr., M, Florence, Mass.)
Elizabeth Lane, Stonehill (Sr., M, Sandwich, Mass.)

Second Team
Jacqueline Jahelka, Adelphi (So., A, Garden City, N.Y.)
Meredith Hart, Bentley (Jr., M, Fairport, N.Y.)
Lauren Ochs, Bentley (So., GK, Rochester, N.Y.)
Nicole Belanger, New Haven (So., M, Kinnelon, N.J.)
Corinne Fisher, New Haven (Jr., A, Jackson, N.J.)
Najmah James, Pace (Fr., D, Danbury, Conn.)
Marissa Daly, Saint Anselm (Sr., A, Marshfield, Mass.)
Sarah Doherty, Saint Anselm (Sr., M, Franklin, Mass.)
Caitlin Villareal, Saint Anselm (Jr., A, Portsmouth, R.I.)
Taylor Midgley, Saint Michael’s (Sr., D, Hampton, N.H.)
Adrianna Frattasio, Southern New Hampshire (Jr., D, Walpole, Mass.)
Ashley Armstrong, Stonehill (Sr., GK, Northborough, Mass.)
Cara Corvino, Stonehill (So., D, Dorset, Vt.)
Kelly Healey, Stonehill (Fr., D, Westwood, Mass.)
Elizabeth Vetter, Stonehill (So., A, Great River, N.Y.)

All-Rookie Team
Kaitlyn Stackpole, Adelphi (Fr., D, Massapequa, N.Y.)
Meghan Cushing, Assumption (Fr., M/D, Gorham, Maine)
Kathleen Gillespie, Bentley (Fr., M, Topsfield, Mass.)
Caitlin Sweeney, Franklin Pierce (Fr., M, Shirley, N.Y.)
Annette Ruggiero, Merrimack (Fr., M, Peabody, Mass.)
Casey Gelderman, Pace (Fr., M, Farmingville, N.Y.)
Najmah James, Pace (Fr., D, Danbury, Conn.)
Marta Versprille, Saint Anselm (Fr., M, Franklin, Mass.)
Susie Ellicks, Saint Michael’s (Fr., D, Acton, Mass.)
Emma Farrel, Southern Connecticut (Fr., A, Cheshire, Conn.)
Carolynn Keal, Southern Connecticut (Fr., M, Southington, Conn.)
Kennedy Daziel, Southern New Hampshire (Fr., M, East Hampstead, N.H.)
Kelly Healey, Stonehill (Fr., D, Westwood, Mass.)

Player (Attacker) of the Year – Erica Geremia, Le Moyne
Midfielder of the Year – Kathryn Campbell, New Haven
Defensive Player of the Year – Brittany Ast, New Haven
Goalkeeper of the Year – Molly Marbut, Le Moyne
Rookie of the Year – Kennedy Daziel, Southern New Hampshire
Coach of the Year – Jen Fallon, New Haven

Return to All-Conference Page



Create a free lacrosse website