Midwest
First Team
Danny Morse        Carthage          Sr  A    O'Fallon, IL/Township
Kevin Gleason      Augustana         So  A    Chicago, IL/Loyola Academy
Josh Green         Hanover           So  A    Beaumaris, Australia
Max Obriecht       Aurora            Jr  M    Naperville, IL/North
Jack Meachum       Carthage          Sr  M    Naperville, IL/North
Alex Crescenti     Augustana         So  M    Algonquin, IL/Jacobs
Corbin Loubert     Aurora            Sr  D    Grand Rapids, MI/Forest Hills Central
Connor Nelson      Carthage          Fr  D    Cincinnati, OH/Moeller
Chris Grenz        Concordia (Wis.)  Jr  D    Centennial, CO/Cherry Creek
Jordyn Williams    Carthage          Fr  LSM  Laguna Hills, CA/Aliso Niguel
Danny Bundra       Concordia (Wis.)  So  FO   Lake Zurich, IL/H.S.
Jack Barry         Aurora            Sr  SSM  San Diego, CA/Rancho Bernardo
Adam Holka         Aurora            Sr  G    Howell, MI/Hartland
 
Second Team
Tim Francis        Carthage          Jr  A    Costa Mesa, CA/Huntington Beach
Ryan Gallagher     Mount St. Joseph  Sr  A    Chicago, IL/St. Rita
Derek Brueske      Concordia (Wis.)  Jr  A    Hopkins, MN/H.S.
Drew Wassenaar     Elmhurst          Fr  M    Lenoir City, TN/Young Harris
Jesse Nagelberg    Augustana         Jr  M    St. Charles, IL/East
Danny Dahms        Concordia (Wis.)  Sr  M    Calgary, Alberta/Dr. EP Scarlett
Justin Krause      Concordia (Wis.)  Sr  M    Hartland, WI/Arrowhead
Jack Albertini     Elmhurst          So  D    LaGrange, IL/Lyons Township
Travis Brown       Aurora            Jr  D    San Diego, CA/Rancho Bernardo
Jamic Adkins       Benedictine       So  D    Bend, OR/H.S.
Spencer Fuqua      Aurora            Sr  LSM  Cypress, CA/Los Alamitos
Robert Abbott      Benedictine       So  FO   Puyallup, WA/Emerald Ridge
Zach Henry         Aurora            So  SSM  Lansing, IL/Marian Catholic
Thomas Mueller     Concordia (Wis.)  So  G    Prior Lake, MN/H.S.
 
Honorable Mention
Nick Hermes        Hanover           Jr  A    Grayslake, IL/H.S.
Sam Wladyka        Concordia (Wis.)  Sr  A    Winnipeg, Manitoba/Vincent Massey
Scott Davis        Augustana         So  A    Overland Park, KS/St. Thomas Aquinas
Matt Larsen        Concordia (Wis.)  Jr  A    Gurnee, IL/Warren Township
Jason Koziol       Aurora            Fr  A    Grayslake, IL/Central
Andrew Clemens     MSOE              Fr  A    Hanson, MA/Whitman-Hanson
Nolan Miller       Aurora            Jr  M    Indianapolis, IN/Bishop Chatard
Stephen Link       Benedictine       So  M    St. Charles, IL/East
Sam Camponeschi    Aurora            Fr  D    Manchester, MD/Manchester Valley
Sam Kampert        Hanover           Sr  D    Noblesville, IN/H.S.
Maxwell Wasscher   MSOE              Jr  D    Plymouth, MN/Wayzata
Micayel McKechnie  Benedictine       Fr  D    Tacoma, WA/Graham-Kapowsin
Zach McGinnis      Augustana         Sr  D    Kenilworth, IL/New Trier
Joey Leitch        Mount St. Joseph  Fr  D    Mason, OH/H.S.
Kyle Burrell       Concordia (Wis.)  Sr  LSM  Calgary, Alberta/Henry Wise Wood
Kalani Flowers     Elmhurst          Fr  SSM  Puyallup, WA/Rogers
Thomas Carroll     Fontbonne         Sr  G    Austin, TX/Anderson
Ryan Smith         Carthage          Fr  G    Centennial, CO/Arapahoe
Jeffrey Smitheram  Benedictine       So  G    Pleasant Hill, CA/College Park

Offensive Player of the Year: Max Obriecht, Aurora
Defensive Player of the Year: Jordyn Williams, Carthage
Rookie of the Year: Drew Wassenaar, Elmhurst
Coach of the Year: Kylor Berkman, Aurora

Return to All-Conference Page



Create a free lacrosse website