North Eastern (NEAC)
First Team
A     Brock Levick        Medaille            Sr.   Newmarket, Ont.
A     Connor Latimer      Keuka               Sr.   Whitby, Ont.
A     Matt Beebe          Keuka               So.   Syracuse, N.Y.
FO    Zachary Koczent     Keuka               Sr.   Geneva, N.Y.
LSM   Brett Gifford       SUNYIT              Sr.   Cazenovia, N.Y.
M     James Voigt         Keuka               Jr.   Penn Yan, N.Y.
M     Brendan Shannon     Morrisville State   Jr.   Stanhope, N.J.
M     Doug Takac          Hilbert             Sr.   Elma, N.Y.
D     Scott Miller        Keuka               Sr.   Penn Yan, N.Y.
D     Mike Kellogg        Morrisville State   Sr.   Pawling, N.Y.
D     Dylan Lyons         Morrisville State   Jr.   Camillus, N.Y.
G     Pat Boyle           Cazenovia           Sr.   Syracuse, N.Y.
 
Second Team
A     Louie Geswaldo      Morrisville State   So.   Lafayette, N.Y.
A     Elliott Russillio   Hilbert             Jr.   Lancaster, N.Y.
A     Joe Delia           Cazenovia           So.   Baldwinsville, N.Y.
FO    John Petriello      Morrisville State   So.   Carmel, N.Y.
LSM   Marc Sacco          Keuka               Jr.   East Syracuse, N.Y.
M     Tom Rosaschi        Morrisville State   Jr.   East Syracuse, N.Y.
M     Tyler Serva         SUNYIT              Sr.   Chenango Valley, N.Y.
M     Connor Jansen       Wells               So.   Horseheads, N.Y.
D     Dustin Springer     Keuka               Fr.   Liverpool, N.Y.
D     Sean Phillips       Medaille            Sr.   Tonawanda, N.Y.
D     Chris Hoover        Cazenovia           Fr.   Hamburg, N.Y.
G     Eric Saltrelli      Keuka               Jr.   Webster, N.Y.
 
Third Team
A     Alex Milliken       Wells               Fr.   Hilton, N.Y.
A     Jeremy Beresovoy    Morrisville State   Jr.   Jamesville, N.Y.
A     Cameron Ferguson    Medaille            Sr.   Pickering, Ont.
FO    Zach House          Cazenovia           Fr.   Owego, N.Y.
LSM   Casey Dailey        Cazenovia           Fr.   Cortland, N.Y.
M     Brandon Maxson      Cazenovia           Fr.   Homer, N.Y.
M     Drew Ulbrich        Hilbert             So.   Lancaster, N.Y.
M     Jamie Kuppel        Keuka               Fr.   Liverpool, N.Y.
D     Brandon Long        Medaille            Jr.   Williamsville, N.Y.
D     Trevor Jones        Keuka               Fr.   Jamesville, N.Y.
D     Pat Gregoire        Medaille            Sr.   Ajax, Ont.
G     Brenden Deady       Hilbert             Fr.   Albany, N.Y.

Offensive Player of the Year: Brock Levick, Medaille
Defensive Player of the Year: Scott Miller, Keuka
Rookie of the Year: Brenden Deady, Hilbert
Coach of the Year: Michael Carbery, Medaille

Return to All-Conference Page



Create a free lacrosse website