Colonial States (CSAC)
First Team
Pos.  Name                 Yr.  School          Hometown/High School
 A    Lacie Doubet         Jr.  Cabrini         Swarthmore, Pa./Ridley
 A    Sarah Caughy         Sr.  Marywood        Whippany, N.J./Whippany Park
 A    Sasha Wozniak        Fr.  Cabrini         Royersford, Pa./Spring-Ford
 D    Kristen Rabenstein   So.  Centenary       Spring Grove, Pa./Spring Grove
 D    Suz Gennaro          Sr.  Cabrini         Havertown, Pa./Archbishop John Carroll
 D    Ashley Cavellier     Jr.  Marywood        Homer, N.Y./Homer Central
 M    Melissa Scanzano     Jr.  Cabrini         Havertown, Pa./Havertown
 M    Kimberly Commisso    Sr.  Marywood        Milford, Pa./Delaware Valley
 M    Lex McIntyre         So.  Neumann         Mullica Hill, N.J./Kingsway
 M    Kelsey Yori          Jr.  Gwynedd Mercy   Folsom, Pa./Ridley
 M    Kelly Lapp           So.  Immaculata      Doylestown, Pa./Central Bucks East
 G    Janel Folkomer       Sr.  Cabrini         Springfield, Pa./Springfield (Delco)
 
Second Team
Pos.  Name                 Yr.  School          Hometown/High School
 A    Jordan Hopkins       So.  Neumann         Aston, Pa./Cardinal O'Hara
 A    Devin Sutko          So.  Centenary       Cinnaminson, N.J./Cinnaminson
 A    Sawyer Butto         So.  Notre Dame      Wyamissing, Pa./Wyamissing
 D    Nymira Nelson        Jr.  Rosemont        Philadelphia, Pa./Archbishop Ryan
 D    Mary Ninivaggi       So.  Marywood        Rockaway, N.J./Morris Knolls
 D    Samantha Bonvetti    Jr.  Immaculata      Wilmington, Del./St. Mark's
 M    Abby Voelkner        Fr.  Centenary       Denville, N.J./Morris Knolls
 M    Bree Thompson        Sr.  Cabrini         Essington, Pa./Interboro
 M    Danielle Lopez       Jr.  Immaculata      Manasquan, N.J./Manasquan
 M    Shae Risley          Fr.  Neumann         Ridley Park, Pa./Ridley
 M    Brittnay Peddicord   So.  Notre Dame      Timonimum, Md./Dulaney
 G    Lauren Smith         Fr.  Marywood        Lansdale, Pa./North Penn
 
Honorable Mention
Pos.  Name                 Yr.  School          Hometown/High School
 A    Katie Cook           Sr.  Immaculata      Hyannis, Mass./Plymouth Regional
 A    Mandy Fedak          Jr.  Neumann         Norristown, Pa./Pope John Paul II
 A    Allison Jakavick     So.  Immaculata      Reading, Pa./Exeter Township
 D    Megan Decker         Jr.  Cabrini         Philadelphia, Pa./St. Hubert
 D    Nicole Barbieri      So.  Neumann         Seaville, N.J./Ocean City
 D    Emily Sanders        Jr.  Neumann         Georgetown, Del./Sussex Central
 M    Dana Grossjung       Jr.  Marywood        Hicksville, N.Y./Holy Trinity
 M    Erin McLaughlin      Sr.  Cabrini         Woolrich, N.J./Kingsway Regional
 M    Jess Breuning        Fr.  Cabrini         Rockledge, Pa./St. Hubert
 M    Shannon Neill        So.  Immaculata      Woodlyn, Pa./Cardinal O'Hara
 M    Gina Ragona          So.  Rosemont        Elmont, N.Y./Sewanhaka
 G    Christina Hughes     So.  Neumann         Springfield, Pa./Springfield

Player of the Year: Melissa Scanzano, Jr., M, Cabrini
Rookie of the Year: Sasha Wozniak, Fr., A, Cabrini
Coach of the Year: Jackie Neary, Cabrini

Return to All-Conference Page



Create a free lacrosse website