SUNYAC
First Team
Name                 School          Pos.   Yr.   Hometown
Kelly Wall           Brockport       A      Fr.   Clifton Park, NY
Erica Geremia        Cortland        A      So.   Camillus, NY
Caroline Buonocore   Geneseo         A      Sr.   Syracuse, NY
Kiera McNally        Oneonta         A      Jr.   East Northport, NY
Emma Hayes-Hurley    Cortland        M      Jr.   Huntington, NY
Marissa Cussins      Fredonia        M      Jr.   Corning, NY
Katie Kleine         Fredonia        M      Sr.   Cazenovia, NY
Emily Haggerty       Geneseo         M      Sr.   Syracuse, NY
Colleen Hathaway     Brockport       D      Jr.   Watertown, NY
Jessica Lavelle      Cortland        D      Sr.   Fayetteville, NY
Mary Bruton          Fredonia        D      Sr.   Palmyra, NY
Marissa Makar        Oneonta         D      Jr.   Yorktown, NY
Nicole Greco         Oswego          G      Sr.   Syracuse, NY
 
Second Team
Name                 School          Pos.   Yr.   Hometown
Becca Martinez       Buffalo State   A      Sr.   Syracuse, NY
Kristen Ohberg       Cortland        A      Fr.   Brewster, NY
Katey Hart           Geneseo         A      Jr.   Camillus, NY
Talia Tesler         New Paltz       A      Sr.   Rochester, NY
Emily Zartman        Brockport       M      Sr.   Canandaigua, NY
Tara Monaghan        Cortland        M      So.   Stony Point, NY
Carissa Citro        New Paltz       M      Jr.   Miller Place, NY
Casey Sarle          Oneonta         M      Sr.   West Islip, NY
Kelsey Hodge         Buffalo State   D      Sr.   Clarence Center, NY
Bridget McGovern     Geneseo         D      Sr.   Yorktown Heights, NY
Megan McNulty        Oswego          D      Sr.   Holbrook, NY
Emily Petit          Potsdam         D      Jr.   Queensbury, NY
Liz Ingalls          Cortland        G      So.   Centerport, NY

Player of the Year: Erica Geremia, Cortland
Rookie of the Year: Kelly Wall, Brockport
Coach of the Year: Kathy Taylor, Cortland

Return to All-Conference Page



Create a free lacrosse website