Results from the 40th Vail Lacrosse Shootout: Day 7

* * * *

U-19 High School Girls' Showcase

Gold Bracket Quarterfinals - 10:30 am
Edwards Turf Field 1 - MN Lakers 2013 vs. Team HLA
Edwards Grass Field 2 - Puget Sound Select vs. Midwestern Force
Edwards Grass Field 3 - Indy United vs. Heros 2013
Edwards Grass Field 4 - Utah Mamaci Elite vs. Team 180

Gold Bracket Championship Semifinals - 2:15pm
Edwards Turf Field 1 - Winner F1 - 10:30 am vs. Winner F2 - 10:30 am
Edwards Grass Field 2 - Winner F3 - 10:30 am vs. Winner F4 - 10:30 am

Gold Bracket Consolation Semifinals - 2:15pm
Edwards Grass Field 3 - Loser F1 - 10:30 am vs. Loser F2 - 10:30 am
Edwards Grass Field 4 - Loser F3 - 10:30 am vs. Loser F4 - 10:30 am

Silver Bracket Quarterfinals - 9:15 am
Edwards Turf Field 1 - MN Lakers 2014/2015 vs. Team Colorado
Edwards Grass Field 2 - Stars vs. MN Frosties
Edwards Grass Field 3 - Durangatangs vs. Houston Heat
Edwards Grass Field 4 - Blue Lions vs. Denver Summit

Silver Bracket Championship Semifinals - 1:00 pm
Edwards Turf Field 1 - Winner F1 - 9:15 am vs. Winner F2 - 9:15 am
Edwards Grass Field 2 - Winner F3 - 9:15 am vs. Winner F4 - 9:15 am

Silver Bracket Consolation Semifinals - 1:00 pm
Edwards Grass Field 3 - Loser F1 - 9:15 am vs. Loser F2 - 9:15 am
Edwards Grass Field 4 - Loser F3 - 9:15 am vs. Loser F4 - 9:15 am

Bronze Round Robin
8:00 am - Edwards Turf Field 1 - All Idaho vs. MN Lakers 2016
8:00 am - Edwards Grass Field 2 - SoCal Edge vs. Utah Mamaci Black
11:45 am - Edwards Turf Field 1 - SoCal Edge vs. MN Lakers 2016
11:45 am - Edwards Grass Field 2 - All Idaho vs. Utah Mamaci Black

* * * *

Supermasters

Championship Bracket

Semifinals
10:30 am - Ford West-C2C Magic Wands vs. Millennium/Rock-it-Pocket
12:30 am - Ford West- Yellow Dog vs. Elder Statesmen

5th place
10:30 am - Ford East- Navy Old Goats vs. Moondoggies
12:30 am - Ford East- Middlebury vs. Cactus Lacrosse

Lower Bracket
10:30 am - Vail Mountain School- Mad Greens vs. Galileo
10:30 am - Donovan- Vendetta's vs. Princeton Obsoletes
12:30 am - Vail Mountain School- Galileo vs. Aged Spirits

* * * *

Grandmasters

Championship
8:30 am - Ford West- Elder Statesmen vs. Los Viejos

3rd Place Game
8:30 am - Ford East- Middlebury vs. Gravediggers

Consolation Championship
8:30 am - Athletic- Colorado Lacrosse Club vs. Airforce Greybirds

7th Place Game
8:30 am - Donovan- Air Force Greybirds vs. Mr. Boh

* * * *

Zenmasters
2:30 pm - Ford Field

«  Previous    1 2 3

2012-07-07



Create a free lacrosse website